• Do wakacji: WAKACJE!!!

Wtorek, 2017-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2

W piątek, 4 listopada, odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość: ślubowanie klas pierwszych.

W uroczystości, oprócz odświętnie ubranych i przejętych tym ważnym dniem "pierwszaków" uczestniczyli ich wychowawcy, dyrekcja szkoły oraz rodzice dzieci, którzy chyba bardziej od swych pociech przeżywali to wydarzenie.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i wprowadzeniu sztandaru szkoły, wszystkich obecnych powitał dyrektor szkoły, p. Lech Brzeziński. Następnie odbyło się to, na co wszyscy najbardziej czekali - ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektor i wicedyrektor szkoły. Po ślubowaniu miała miejsce część artystyczna, czyli wiersze, piosenki, koncert na flażoletach i tańce, które rodzice nagrodzili rzęsitymi brawami.

Imprezę wspaniale przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie klas pierwszych, panie Anna Trębacka i Halina Człapa.