Psycholog szkolny poleca

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Czytanie książek  wpływa na osobowość dziecka, wspiera otwartość i elastyczność, wskazuje wiele odpowiedzi na jedno pytanie i wiele rozwiązań jednego problemu. W książce dziecko znajdzie wskazówki, w jaki sposób zbudować własny system wartości. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Chcemy, aby dobrze się rozwijały, nie miały problemów w przedszkolu, szkole, a na swojej drodze spotykały samych życzliwych ludzi. To właśnie książka jest kluczem do wiedzy, sprzyja inteligencji emocjonalnej i postaw prospołecznych. Tak więc motywujmy dzieci do czytania. Potrzeba kontaktów z książką nie powstaje u dziecka samorzutnie. Jeśli chcemy, aby  dziecko czytało, musimy poświęcić mu więcej czasu i codziennie czytać mu  bajki, opowiadania, wiersze.  Dziecko powinno widzieć czytających rodziców.