• Odwiedziło nas: 19836092

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Pedagog szkolny poleca

Pomóż dziecku uwierzyć w siebie - rady pedagoga szkolnego

Poczucia własnej wartości, czy wiary w siebie nie da się odziedziczyć, dziecko buduje je przez wiele lat. A my, dorośli, możemy mu w tym bardzo pomóc.

Jak pomóc dziecku uwierzyć w siebie i jak mówić dzieciom o swojej miłości? - zachęcam Państwa do zapoznania się z radami.

800 800 605 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Od  6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

RODZINA NAJCIEPLEJSZE MIEJSCE POD SŁOŃCEM

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rodzina najcieplejsze miejsce pod słońcem”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Koła i Rady Miejskiej w Kole.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Prace konkursowe zostały przekazane do MOPiPR w Kole.

Dziękujemy uczniom za wykonanie pięknych prac plastycznych oraz ich wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Koordynatorem szkolnym konkursu był pedagog p. Iwona Herman.

Pedagog szkolny poleca

Kilka wskazówek od pedagoga szkolnego, jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021

Tegoroczna Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł przebiegać będzie pod hasłem: „W poszukiwaniu szczęścia...”

Cele kampanii ZTU 2021

CELE GŁÓWNE:
1. BUDOWANIE UMIEJĘTNOŚCI radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze, papie-rosy, edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.
2. WYZWALANIE POZYTYWNYCH EMOCJI, czyli niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią.
3. NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI budowania poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży.
4. OGRANICZENIE podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych) będących wynikiem izolacji społecznej (rówieśniczej).
5. WSPIERANIE działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych, w tym udostępnienie możliwości realizacji kampanii w trybie zdalnym.

Czytaj więcej o: Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021

MOPiPR Koło - Konkurs plastyczny "Rodzina najcieplejsze miejsce pod słońcem"

Organizatorem Konkursu pt. ,,Rodzina najcieplejsze miejsce pod słońcem” jest Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, pod  honorowym patronatem Burmistrza Miasta Koła i Rady Miejskiej Koła.

Cele konkursu: wskazanie, że Rodzina to miejsce, gdzie każdy może czuć się bezpiecznie; kształtowanie szacunku dla rodziny; wzmacnianie poczucia więzi; propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności twórczej.

Organizatorzy podkreślają wartości czasu spędzanego wspólnie, odwołują się zarówno do aktywności rekreacyjno-sportowej, jak i do wspólnych zainteresowań rodzinnych.

"Wszystko gra? Wpływ gier cyfrowych na dzieci." - seminarium eksperckie

Zachęcamyh do wzięcia udziału w Seminarium eksperckim online: Wszystko gra? Wpływ gier cyfrowych na dzieci. Na seminarium zapraszają Polskie Centrum Programu Safer Internet czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy wraz z Fundacją Orange. Podczas spotkania omawany będzie wpływ gier cyfrowych na dzieci i młodzież.

W programie:
- Marta Witkowska, NASK Państwowy Instytut Badawczy - Rozegrajmy to dobrze. Co warto wiedzieć o grach cyfrowych?
- Jakub Zgierski, Games for Impact - Poza paradygmat kontroli rodzicielskiej. Jak wykorzystać siłę gier wideo w domu i szkole?
- Agnieszka Politańska, Fundacja Dajemy Dzieciom Silę - Nadużywanie gier online czy budowanie kariery e-sportowca? - perspektywy terapeutyczna

- Jak dostosować gry do wieku dziecka? – TBA

MOPiPR i pedagog szkolny polecają

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w poradniku edukacyjnym dla rodziców „Jak kochać i wymagać” wydany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Publikacja od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i prawidłowymi relacjami z dziećmi.

Poradnik jest szansą dla wszystkich odbiorców poszukujących efektywnych rozwiązań wychowawczych, zainteresowanych umiejętnym stawianiem dzieciom granic i zachęcaniem do współdziałania. Skłania do refleksji, pomaga zrozumieć, współpracować i współistnieć.

WYRÓŻNIENIA DLA UCZNIÓW W KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w kampanii ZTU 2020 realizowanej pod hasłem „Dorastamy Asertywnie”, która w wyniku trwającej epidemii została wyjątkowo zakończona w lutym 2021 roku.

W dniu 19 marca 2021r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i młodzieży kolskich szkół -  laureatów konkursu literacko-plastycznego „Wehikuł czasu”.

Wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
  • Emilia Żurawska,
  • Laura Kosmowska,