Statystyki

  • Odwiedziło nas: 39866684
  • Do końca roku: 278 dni
  • Do wakacji: 85 dni

Kontakt

62-600 Koło, ul. Poniatowskiego 22

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Z życia biblioteki

KURY Z GRUBEJ RURY – KONKURS

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do konkursu plastycznego „Kury z grubej rury”.

JESIENNY KIERMASZ KSIĄŻKI

BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza w dn. 06.11. – 30.11. 2023 r. na JESIENNY KIERMASZ KSIĄŻKI.

KONKURS PLASTYCZNY „KULA ŚNIEŻNA”

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do konkursu plastycznego „Kula śnieżna”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu świątecznej kuli śnieżnej w środku której znajduje się zimowa scenka.

„SPEKTRUM AUTYZMU. SPOJRZENIA” - publikacja przygotowana przez Fundację FORMY dostępna w bibliotece szkolnej

Szanowni Państwo!

Biblioteka szkolna dysponuje 2 egzemplarzami książki pt. „Spektrum autyzmu. Spojrzenia”, adresowanej do otoczenia osób z niepełnosprawnością jaką jest autyzm, a przede wszystkim do nauczycieli, członków rodzin, opiekunów i terapeutów. Publikacja obejmuje 13 artykułów autorstwa praktyków, specjalistów pracujących z osobami autystycznymi lub naukowców zajmujących się tą tematyką. Wydawnictwo w przystępny sposób przybliża aktualną i rzetelną wiedzę dotyczącą spektrum autyzmu, jak również podaje praktyczne rozwiązania. Książka została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy zainteresowanych Czytelników do lektury!

Booktalking, czyli gawęda o książce w kl. 1a i 1b

Bootalking – to metoda pracy z czytelnikiem polegająca na krótkim zaprezentowaniu tematyki, bohaterów, czy kilku scen z wybranej książki w taki sposób aby słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie.

17 maja 2021 r. Pani Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole spotkała się  w naszej szkole z pierwszoklasistami i stosując metodę booktalkingu w ciekawy sposób przedstawiła kilka wyjątkowych książek. Wśród tytułów, które poleciła znalazły się m.in.:  Uratuj Ziemię!Wszyscy się licząKocykO Chruptaku, który szukał szczęścia. Wszystkie zaprezentowane publikacje wzbudziły duże zainteresowanie najmłodszych czytelników. Na koniec zajęć dzieci wykonały kolorowanki nawiązujące do tematyki książki Tiny Oziewicz Co robią uczucia?

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Pietruszce za przemiłe spotkanie oraz rozbudzanie zainteresowania magicznym światem książki wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zatrzymaj się w Bibliotece!

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole w ramach Targów Edukacyjnych oraz Tygodnia Bibliotek przygotowała dla czytelników, nauczycieli i uczniów kilka ciekawych propozycji. Zapraszamy!!!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021 – „Znajdziesz mnie w bibliotece”

"Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę."

– Jarosław Iwaszkiewicz 

 

Tydzień Bibliotek – to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja rozpoczyna się zawsze 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i ma na celu m.in. zwiększanie zainteresowania literaturą oraz bibliotekami szerokich kręgów społeczeństwa.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest każdego roku 23 kwietnia. Święto zostało ustanowione przez UNESCO i ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa i edytorstwa, ale także ochronę własności intelektualnej twórców prawem autorskim. W związku ze świętem przyznawany jest również tytuł Światowej Stolicy Książki. W 2016 roku tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowano Wrocław.

EDUKACJA GLOBALNA Z KAMISHIBAI

W marcu CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole przeprowadziła w naszej szkole w klasie 2B projekt edukacyjny – „Edukacja Globalna z Kamishibai”.

Dzieci wysłuchały opowiadań „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej, „Szkołę Czi-Tam” Joanny Mueller i „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” Tomasza Trojanowskiego. Utwory te poruszają zagadnienia edukacji globalnej oraz ukazują problemy współczesnego świata, takie jak: problem braku wody, głodu, dostępu do edukacji, degradacja środowiska.

Nagroda dla Klary Manickiej z oddziału przedszkolnego 0A w konkursie plastycznym „Dzisiaj każdy może być bohaterem!”

Miło nam poinformować, że Klara Manicka z oddz. 0A otrzymała I Nagrodę w kategorii dzieci przedszkolnych w konkursie plastycznym Dzisiaj każdy może być bohaterem!, który odbył się pod patronatem CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Ogólnym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na relacje społeczne w czasie pandemii COVID – 19. Konkurs dla najmłodszych polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej w jaki sposób możemy sobie wzajemnie pomagać w trudnych sytuacjach życiowych związanych z koronawirusem. Nasza laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom, a także zestaw z zakresu robotyki  - „Zbuduj robota. Dinozaur”.