Statystyki

  • Odwiedziło nas: 19835663
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 249 dni

Kontakt

62-600 Koło, ul. Poniatowskiego 22

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Z życia biblioteki

Booktalking, czyli gawęda o książce w kl. 1a i 1b

Bootalking – to metoda pracy z czytelnikiem polegająca na krótkim zaprezentowaniu tematyki, bohaterów, czy kilku scen z wybranej książki w taki sposób aby słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie.

17 maja 2021 r. Pani Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole spotkała się  w naszej szkole z pierwszoklasistami i stosując metodę booktalkingu w ciekawy sposób przedstawiła kilka wyjątkowych książek. Wśród tytułów, które poleciła znalazły się m.in.:  Uratuj Ziemię!Wszyscy się licząKocykO Chruptaku, który szukał szczęścia. Wszystkie zaprezentowane publikacje wzbudziły duże zainteresowanie najmłodszych czytelników. Na koniec zajęć dzieci wykonały kolorowanki nawiązujące do tematyki książki Tiny Oziewicz Co robią uczucia?

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Pietruszce za przemiłe spotkanie oraz rozbudzanie zainteresowania magicznym światem książki wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zatrzymaj się w Bibliotece!

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole w ramach Targów Edukacyjnych oraz Tygodnia Bibliotek przygotowała dla czytelników, nauczycieli i uczniów kilka ciekawych propozycji. Zapraszamy!!!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021 – „Znajdziesz mnie w bibliotece”

"Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę."

– Jarosław Iwaszkiewicz 

 

Tydzień Bibliotek – to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja rozpoczyna się zawsze 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i ma na celu m.in. zwiększanie zainteresowania literaturą oraz bibliotekami szerokich kręgów społeczeństwa.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest każdego roku 23 kwietnia. Święto zostało ustanowione przez UNESCO i ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa i edytorstwa, ale także ochronę własności intelektualnej twórców prawem autorskim. W związku ze świętem przyznawany jest również tytuł Światowej Stolicy Książki. W 2016 roku tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowano Wrocław.

EDUKACJA GLOBALNA Z KAMISHIBAI

W marcu CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole przeprowadziła w naszej szkole w klasie 2B projekt edukacyjny – „Edukacja Globalna z Kamishibai”.

Dzieci wysłuchały opowiadań „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej, „Szkołę Czi-Tam” Joanny Mueller i „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” Tomasza Trojanowskiego. Utwory te poruszają zagadnienia edukacji globalnej oraz ukazują problemy współczesnego świata, takie jak: problem braku wody, głodu, dostępu do edukacji, degradacja środowiska.

Nagroda dla Klary Manickiej z oddziału przedszkolnego 0A w konkursie plastycznym „Dzisiaj każdy może być bohaterem!”

Miło nam poinformować, że Klara Manicka z oddz. 0A otrzymała I Nagrodę w kategorii dzieci przedszkolnych w konkursie plastycznym Dzisiaj każdy może być bohaterem!, który odbył się pod patronatem CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Ogólnym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na relacje społeczne w czasie pandemii COVID – 19. Konkurs dla najmłodszych polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej w jaki sposób możemy sobie wzajemnie pomagać w trudnych sytuacjach życiowych związanych z koronawirusem. Nasza laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom, a także zestaw z zakresu robotyki  - „Zbuduj robota. Dinozaur”.

Dar dla biblioteki szkolnej

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Jakuba Jóźwiakowskiego – ucznia z kl. 1A za przekazanie na rzecz biblioteki szkolnej 25 egzemplarzy książki Siergieja Michałkowa „Nie płacz, koziołku”.
Ta piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu, wydana w poręcznym formacie, z kolorowymi ilustracjami oraz dużą czcionką z pewnością będzie miłą lekturą do samodzielnego czytania dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki.

DZIĘKUJEMY!!!

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do konkursu plastycznego „Co robią uczucia?”

„Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne?”

Konkurs zainspirowany książką  „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz. Według autorki:  „Ciekawość zawsze wspina się najwyżej jak może - na czubek drzewa, na dach lub na komin. Radość skacze na trampolinie. Wdzięczność ogrzewa. Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę bez okien i drzwi. Na świat spogląda przez szparkę pod wieczkiem. Wyobraźnia wędruje niewydeptaną ścieżką. Spokój głaszcze psa. Zawiść..., kompleksy…, wolność…, gościnność…, współczucie…, wstyd…, duma…, odwaga…, szczęście…, cierpliwość…, smutek…, zaufanie…, niepokój…, nostalgia…, życzliwość…, zachwyt…, złość…, strach…, zadowolenie..., tęsknota…, nadzieja…, samotność…, nienawiść…, przyjaźń…, miłość…  A gdzie to wszystko mieszka? W nas.”

Konkurs „Każdy dzisiaj może być bohaterem!"

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie zaprasza dzieci przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie miasta Konina oraz powiatów: kolskiego, konińskiego, słupeckiego i tureckiego do udziału w konkursie Dzisiaj każdy może być bohaterem! Celem konkursu jest uwrażliwienie na relacje społeczne w czasie pandemii. Termin składania prac upływa z dn. 11 grudnia 2020r.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursu.

„Wyprawka Czytelnicza” dla uczniów klas pierwszych

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu się ze zbiorami bibliotecznymi przeznaczonymi dla kl. I – III oraz z zasadami korzystania z biblioteki, wypożyczyli samodzielnie swoje pierwsze książki. Podczas spotkań  w bibliotece pierwszoklasistom przekazano ofiarowane w prezencie bezpłatne „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Number of queries : 73