Statystyki

  • Odwiedziło nas: 19835536
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 249 dni

Kontakt

62-600 Koło, ul. Poniatowskiego 22

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Poczytaj z nami

POCZYTAJ Z NAMI

 

●●●
 
„Pollyanna” – książka napisana przez Eleanor H. Porter, jest pełną ciepła i uroku opowieścią o jedenastoletniej dziewczynce, której udało się przekonać innych, jak wielkie znaczenie w życiu ma przyjazny stosunek do ludzi i świata, optymizm oraz pogodne usposobienie. Powodzenie tej książki nie słabnie od kilkudziesięciu lat. Już po pierwszym wydaniu, całe Stany Zjednoczone znały imię bohaterki i jej zabawę  „w zadowolenie”. Koniecznie dowiedz się na czym polega ta zabawa, a może warto wziąć w niej udział?
 
●●●
 
Powieści Meg Cabot z cyklu „Pamiętnik księżniczki” zawładnęły dziewczętami na całym świecie. Książki zostały sprzedane w 15 milionach egzemplarzy i zajmują najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Dla młodszych czytelniczek autorka napisała serię pt. „Ally radzi dziewczynom”. W zbiorach naszej biblioteki znajdują się m. in. następujące tytuły: Główna rolaKlasowa gwiazdaPożegnanie księżniczki.
 
●●●
 
„Alicja, odpoczywając w ogrodzie, widzi nagle przebiegającego Białego Królika , który nie tylko mówi ludzkim głosem, ale i zerka na zegarek! Podążając za królikiem , wpada do głębokiej nory…” – co wydarzyło się dalej? Jakie niezwykłe przygody spotkały dziewczynkę w zaczarowanym świecie? Kim jest pan Gąsienica, Kapelusznik i Żółwiciel? Przeczytajcie koniecznie książkę pt. „Przygody Alicji w krainie czarów”, której autorem jest Lewis Carroll - brytyjski pisarz, poeta i matematyk.
 
●●●
 
„Mały lord” to bardzo piękna i ciesząca się niegasnącym powodzeniem opowieść o chłopcu, który niespodziewanie zostaje dziedzicem wielkiego majątku dziadka. Ten nieprzychylny mu, nielubiany przez innych starzec sprowadza wnuka z Ameryki do swojego zamku w Anglii. Pełen zaufania do dziadka mały lord swym niezwykłym usposobieniem i dobrym sercem wprowadza w życiu starszego pana naprawdę wielkie zmiany. Książkę napisała Frances Hodgson Burnett – angielska pisarka, autorka m.in. „Tajemniczego ogrodu”.
 
●●●
 
Królewna Angelika od lat jest zaręczona z księciem Lulejko. O jej rękę stara się jednak także Bulbo, następca tronu sąsiedniego państwa. Posiada on zaczarowaną różę, która czyni właściciela pięknym i lubianym przez wszystkich. Podobne właściwości ma pierścień noszony przez Angelikę. Co się stanie, gdy oboje stracą te cudowne przedmioty? Jaką rolę w historii bohaterów odgrywa Czarna Wróżka? Kim naprawdę jest służąca Rózia? O tym wszystkim przeczytacie w książce Williama Thackeraya „Pierścień i róża”.
  
●●●
 
„Księga dżungli” przedstawia niezwykłą historię chłopca, który zaginął w indyjskiej puszczy jako małe dziecko i został znaleziony, a potem wychowany przez wilczycę. Kiedy Mowgliego porywają małpy, jego przyjaciele - zwierzęta, spieszą mu z pomocą. Pantera Bagheera, niedźwiedź Baloo i wąż Kaa uwalniają chłopca. Wkrótce na drodze przyjaciół staje groźny tygrys Shere Khan. Książka ta, to wzruszająca powieść dla dzieci i młodzieży pomagająca zrozumieć wartość prawdziwej przyjaźni. Autorem jej jest Rudyard Kipling – angielski pisarz, reporter i podróżnik, nagrodzony za swoją twórczość Literacką Nagrodą Nobla w 1907 roku.
 
 ●●●
 
Napisana przez Astrid Lindgren książka „Bracia Lwie Serce” jest piękną, przejmującą opowieścią łączącą elementy baśni literackiej i średniowiecznej sagi rycerskiej. Bohaterami jej są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie smokiem. Niesamowite, dramatyczne przygody obu chłopców rozgrywają się w malowniczej, lecz groźnej scenerii górskiej, owiane nastrojem tajemniczości i bohaterstwa.
Ale „Bracia Lwie Serce” to książka nie tylko o niezwykłych przygodach – to wspaniała, głęboko wzruszająca opowieść o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężać nawet śmierć.
 
●●●
 

Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wśród fal wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwanie rusza angielski statek. Nikt jednak nie wie, że wśród załogi znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Czy chłopiec okrętowy, Jim Hawkins, zapobiegnie buntowi na okręcie? Czy ocali swoich przyjaciół z rąk piratów? Dokąd zaprowadzi ich tajemnicza mapa? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, sięgnij po „Wyspę Skarbów” - pełną barwnych przygód książkę Roberta Louisa Stevensona, autora wielu popularnych powieści dla młodzieży, m.in. „Porwanego za młodu” i „Czarnej strzały”.

                                                                                                       

  (Recenzje opracowano na podstawie not wydawniczych)

  oprac. Beata Oborska

 

 

* KSIĄŻKI  SĄ  DOSTĘPNE  W  BIBLIOTECE *

Number of queries : 62