Statystyki

  • Odwiedziło nas: 19836253
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 249 dni

Kontakt

62-600 Koło, ul. Poniatowskiego 22

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

                                                                                                                                                                                                       

NASZA PIERWSZA JESIENNA MISJA EARTHKAM – I KOLEJNE OBCHODY ŚWIATOWEGO TYGODNIA KOSMOSU

W ramach projektu EarthKAM Mission uczniowie z klasy 7a, 8a i 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole mieli możliwość – za zgodą NASA - wykonania on–line na zajęciach informatyki zdjęć satelitarnych Ziemi z aparatu umieszczonego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (pol. MSK, ang. ISS). Zgłoszenia do projektu dokonał opiekun Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” – Michał Kazimierczak. Nazwa projektu – EarthKAM – oznacza: Earth Knowledge Acquired by Middle School Students. Inicjatorką tego projektu była dr fizyki Sally Ride - pierwsza amerykańska astronautka (1951-2012). Warto przypomnieć jej postać i uhonorować dokonania podczas obchodów tegorocznego Światowego Tygodnia Kosmosu, który zatytułowano „Women in Space”. To dzięki pomysłowi i pracy dr Sally Ride uczniowie z całego świata otrzymali możliwość wykonywania zdjęć z MSK.

WIZYTA W LESIE

W dniu 7 października klasa 2B wybrała się w odwiedziny do lasu. Celem wycieczki było zaobserwowanie zmian w przyrodzie, ale także spotkanie z panem leśniczym. 

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - KLASA 4B

We współpracy z MOPiPR odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne, tym razem w klasie 4B.

ZABAWY ZE SZTUKĄ PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY 0D

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką”, którego głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej, dzieci z oddziału 0D zrealizowały zadania land art (sztuka ziemi). 

KLASA 2A WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI „NOC BIBLIOTEK”

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Noc Bibliotek” przebiegającej pod hasłem: „Czytanie wzmacnia” uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych przez filię dla dzieci PiMBP w Kole. Zajęcia odbyły się w sobotę 9 października i były niezwykłą okazją do atrakcyjnego spędzania czasu w murach biblioteki.

POMAGAMY

Uczniowie klasy 1A aktywnie włączyli się w akcję zbierania nakrętek "Razem dla Ksawiego".

PORTRET PANI JESIENI

Dziś uczniowie klasy 2B wykonali prace plastyczne pt. "Portret Pani Jesieni". Tworząc prace wykorzystali jesienne liście, dlatego ich dzieła są bogate w kolory i faktury.

IDZIE JESIEŃ, DARY NIESIE

Kolorowe liście, kasztany, orzechy, żołędzie zainspirowały dzieci z oddziału przedszkolnego 0A do stworzenia kompozycji jesiennych drzew i obrazów pełnych kolorów.

DZIEŃ DRZEWA

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy 0B obchodziły „Święto drzewa". Przedszkolaki poznały budowę i etapy wzrastania drzewa na przykładzie sosny oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Zobaczyły jaką można stworzyć kompozycję roślin w słoiku i wykonały sensoryczne drzewa. Drugą część zajęć dzieci spędziły w parku i w ogrodzie przedszkolnym. Tam obejrzały młode drzewka sosny, poprztulały się do drzew i wykonały pracę pt. Kora drzewa. Na koniec zajęć w ogrodzie przedszkolnym została zasadzona roślina, którą dzieci będą obserwować i pielęgnować.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W PRZEDCZU

5 października 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Przedczu. Na leśnej trasie biegu rywalizowały drużyny w kategorii 4-6 klas oraz 7-8 klas ze szkół podstawowych powiatu kolskiego. W obydwu kategoriach wiekowych naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W kategorii klas 4-6 chłopcy zajęli 4 miejsce, a dziewczęta 5 miejsce. W kategorii klas 7-8 chłopcy zajęli 2 miejsce, a dziewczęta 5 miejsce.

Opiekunami zawodników byli panowie Łukasz Sikorski i Piotr Krzyżanowski.

Number of queries : 72