Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2904455
  • Do końca roku: 43 dni
  • Do wakacji: 221 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

                                                                                                                                                                                                       

Koncert Jesienny na scenie Miejskiego Domu Kultury

      Wiele pięknych wrażeń dostarczył widzom "Koncert Jesienny", który odbył się w Miejskim Domu Kultury w miniony czwartek. Wspaniała gra aktorska podczas inscenizacji baśni "Królewna Śnieżka", a także liczne piosenki, tańce i układy choreograficzne pokazały, jak wiele talentów drzemie w uczniach naszej szkoły.

„Przedszkolaki dla Niepodległej Polski”

13 listopada 2019r. grupa przedszkolna 0A przygotowała uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny – 11 listopada, Dnia Niepodległości. Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Spotkania z policjantami

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się spotkania z dzielnicowym oraz funkcjonariuszem Zespołu Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole. Spotkania dotyczyły bezpieczeństwa dzieci. W klasach VII i VIII policjancji przeprowadzili pogadanki o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Klas 3B na wycieczce w szkółce leśnej w Kiejszach

31 października 2019r. klasa 3B, wraz z wychowawczynią – panią Anną Machowicz oraz opiekunami, paniami - E. Karaszewską i R. Budynek, wzięła udział w atrakcyjnej lekcji przyrody. Dzieci odwiedziły szkółkę leśną w Kiejszach, gdzie znajduje się ścieżka przyrodniczo-leśna „Leśny Parów” oraz leśna izba edukacyjna. 

„Pogotowie literackie” – zajęcia czytelnicze w klasach pierwszych

Na zaproszenie pani Beaty Oborskiej – bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, 18 października 2019r., uczniów klas pierwszych odwiedziło „Pogotowie literackie”.

Pies w przedszkolu? Tak!

W minionym czasie w grupie 0A gościliśmy pupila Gabrysi. Gabrysia opowiadała o swoim piesku. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.
Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i relaksujące.

 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone jest w naszej szkole w sposób szczególnie podniosły. Od kilku już dni szkolne korytarze ozdodobione są biało-czerwonymi pracami uczniów, a w miniony piątek szkoła rozbrzmiewała dźwiękami patriotycznych piosenek śpiewanych przez dzieci. Najważniejszą częścią tegorocznych obchodów była uroczysta akademia, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Konkurs Plastyczny – „Podkładka” i pierwsze miejsce dla ucznia klasy 2b naszej szkoły

Konkurs plastyczny „Podkładka”, zorganizowany przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole adresowany był do dzieci i młodzieży powiatu kolskiego. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu podkładki pod kubek/filiżankę, która stanowić miała połączenie interesującej, mądrej „treści” z piękną formą. Format i technika pracy pozostały dowolne. 

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły – Kacper Sochacki z klasy 2 b, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 1–3 szkół podstawowych.

Książki są pokarmem dla umysłu i duszy człowieka

W dniu 29 października 2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia głośnego czytania dla klasy IVA baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, a dla uczniów klasy VB noweli Bolesława Prusa „Katarynka”.

Szkoła Pamięta

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Jesienne dni to czas, podczas których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych – porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej lokalnej i ogólnonarodowej.

Dzień Dyni u przedszkolaków - grupa 0B i 0D

Nadchodzodzi koniec jesiennych zbiorów. To czas sprzyjający obchodom "Dnia Dyni" – królowej wszystkich warzyw. Tego dnia nie zabrakło zabaw, kreatywnej plastycznej twórczości, poznawania nowych dyniowych smaków, a przede wszystkim dziecięcego uśmiechu.

Ślubowanie Klas Pierwszych

To jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez naszej szkoły. Dnia 30 października 2019 roku uczniowie dwóch klas pierwszych uczestniczyli w takim święcie. Uczniowie odświętnie ubrani przyszli do szkoły w towarzystwie Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: dyrektor szkoły – pan Waldemar Pietrzak, wicedyrektor – pani Bogumiła Bartłomiejczak, burmistrz miasta Koła – pan Krzysztof Witkowski oraz zastępca burmistrza – pan Lech Brzeziński.

Klasa 7B czyta "Dziady"

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny to czas zadumy i refleksji. Mogłoby się zdawać, że dla młodego człowieka, nastolatka, w którym tętni radość życia, to nie czas, żeby myśleć o śmierci, przemijaniu, upływie czasu. Jednak to dobry czas, żeby uczyć się żyć dobrze, no i czas, żeby czytać lektury. Pani A. Dolata-Kakoulidis – nauczyciel języka polskiego, zna wiele sposobów na dobre spotkanie z lekturą, dlatego wraz z klasą 7B, 30 października, przygotowała klasowe czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Październik w klasie 2B

Hasłami przewodnimi październikowych zajęć edukacyjnych w klasie 2b były: „Październik miesiącem oszczędzania” oraz „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. 

Klasa 3A z wizytą w banku PKO BP

Dnia 24 października 2019r. klasa 3A wraz z wychowawczynią, panią A. Trębacką, wybrali się na wycieczkę do banku PKO BP. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z bankiem w ramach projektu SKO. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem banku oraz obsługą klienta.

"Nie chowaj pieniędzy w szufladzie, tylko zapisz się do SKO"

"Nie chowaj pieniędzy w szufladzie, tylko zapisz się do SKO" to hasło przewodnie spotkania dzieci z przedstawicielem banku E. Wiśniewską. Ku uciesze dzieci, spotkanie zakończyło się konkursem plastycznym.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" - wygrana finału powiatowego i awans do finału wojewódzkiego

Na "Orliku " przy Dąbrowskiego, 23 października 2019r. rozegrano finał powiatowy w piłce nożnej chłopców "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Uczniowie naszej szkoły uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

Pomysły na oszczędzanie

Dnia 22 października 2019r. Szkolny Klub SKO wraz z opiekunami – paniami Jolantą Mikołajczyk i Agnieszką Lubczyńską, zorganizował apel z przedstawicielką banku p. Ewą Wiśniewską po to, by przedstawić pomysł na oszczędzanie pieniędzy.

Zbiórka dla ''Krzykosiaków - psów w potrzebie''

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Szanowni Państwo odwiedzający naszą stronę - ruszyła zbiórka na rzecz Przytuliska Krzykosiaki. Zbieramy karmę, koce i wszystkie inne akcesoria, które mogą przydać się psiakom.
Zbiórka trwa do 30 listopada 2019r. Artykuły dostarczamy do pani Anity Kalinowskiej.
Liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy za udział w zbiórce.