• Odwiedziło nas: 42090774

Święta Bożego Narodzenia za "wielką wodą"

Na zaproszenie nauczycielki j. angielskiego pani Ewy Tomczyk naszą szkołę odwiedził ks. diakon Przemysław Tomczyk, który mieszka i studiuje w Stanach Zjednoczonych. Podczas lekcji języka angielskiego ks. Przemek - absolwent naszej szkoły - ciekawie opowiadał dzieciom o tym, jak wyglądają świąteczne zwyczaje w Ameryce.

Lekcje języków obcych mają również na celu zapoznanie z kulturą i zwyczajami krajów, których języka uczą się dzieci. Dlatego też, oprócz opowieści o amerykańskich świętach nasz gość przeprowadził quiz w czasie którego dzieci miały za zadanie odgadnąć z której części świata pochodziła przedstawiona na zdjęciu choinka oraz z jakiego kraju pochodzi zaprezentowana szopka bożonarodzeniowa. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć dom który znajduje się na obrzeżach Chicago, który przez cały rok ma wystrój świąteczny zarówno z zewnątrz jak i przepięknie ozdobiony każdy pokój wewnątrz.

Dzieci miały także możliwość sprawdzenia, jak jest ze znajomością angielskiego "ze słuchu", gdyż wysłuchały życzeń światecznych, które skierował do nich Amerykanin pochodzący z Kalifonii. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani słodkimi smakołykami, które przyleciały do nich prosto z Chicago.

Spotkanie wywarło na uczniach ogromne wrażenie i zachęciło do aktywnej nauki j. angielskiego.