• Odwiedziło nas: 42060018

„STRATEGIA RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA” – KONFERENCJA ONLINE RÓWNIEŻ Z UDZIAŁEM UCZNIÓW SP NR 2 W KOLE

W dniu 16 listopada uczniowie naszej szkoły: Emilia Majka, Lena Michalak i Kuba Chwałek uczestniczyli on-line w konferencji „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Dyskusje, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły dotyczyły obszaru: „ekologia i klimat”. Uczniowie przedstawiali własne pomysły dotyczące współczesnych problemów klimatycznych i ekologii oraz proponowali różne rozwiązania i działania w tym zakresie. Mamy nadzieję, że takie spotkanie przedstawicieli Rządu z młodzieżą przyniesie wymierne efekty działania w tym zakresie.

Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Organizatorem i zarazem prowadzącym konsultacje był m.in. Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej – Piotr Mazurek.

Opiekunem naszych przedstawicieli była p. Magdalena Hetman-Kurzawińska.