• Odwiedziło nas: 42043605

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W tym dniu każda lekcja rozpoczynała się od głośnego przeczytania przez nauczycieli fragmentów wybranych tekstów literackich. Były to wiersze, opowiadania, baśnie, bajki, powieści, artykuły z czasopism, ulubione lub polecane przez pedagogów publikacje. Wśród proponowanych książek znalazły się m. in. pozycje ze szkolnej biblioteki: Marek, chłopiec który miał marzeniaW poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie, Władca Pierścieni, Marek i czaszka jaguara, Trylogia czasu, Oskar i pani Róża, Dzika Mrówka i tajemnica Bursztynowej Komnaty, seria o sympatycznym słoniu Elmerze. Podczas zajęć poruszano również zagadnienia związane z zaletami czytania i pozytywnym wpływem czytania na ogólny rozwój człowieka.