• Odwiedziło nas: 41931433

EDUKACJA GLOBALNA Z KAMISHIBAI

W marcu CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole przeprowadziła w naszej szkole w klasie 2B projekt edukacyjny – „Edukacja Globalna z Kamishibai”.

Dzieci wysłuchały opowiadań „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej, „Szkołę Czi-Tam” Joanny Mueller i „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” Tomasza Trojanowskiego. Utwory te poruszają zagadnienia edukacji globalnej oraz ukazują problemy współczesnego świata, takie jak: problem braku wody, głodu, dostępu do edukacji, degradacja środowiska.

Uczniowie w ramach zajęć zapoznali się z kulturą i tradycją innych krajów. Poznali również najwyższe góry świata Himalaje i dowiedzieli się jak żyją ludzie na „dachu świata”. Zobaczyli także jakie są różnice między dziećmi uczącymi się w szkołach w Nepalu i w Polsce.

Na zakończenie projektu drugoklasiści wykonali własny teatrzyk Kamishibai o tematyce ekologicznej.

Tekst i zdjęcia: Romana Budynek

Źródło: tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kole