• Odwiedziło nas: 42040086

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”

23 października 2020r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, w którym wzięli uczniowie z klas II – IV. Głównym celem  tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, jak również kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uwrażliwianie na piękno słowa. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju konkurs został przeprowadzony w poszczególnych klasach w określonych godzinach i miał formę maratonu czytelniczego przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Przedstawiciele klas prezentowali przed komisją losowo wybrane teksty z literatury dziecięcej, które przygotowała biblioteka szkolna korzystając m. in. z zakupionych nowości. Jury w składzie: Anna Cieślak, Elżbieta Karaszewska, Beata Oborska, Katarzyna Żmijewska oceniało uczestników pod kątem płynności i bezbłędności czytania, intonacji oraz rozumienia tekstu.

W konkursie wyróżniono następujących uczniów:

POZIOM KLAS II
2A - Łucja Jankowska, Klara Mazur, Szymon Chmielewicz

2B - Maria Bartosik, Marta Budynek, Aleksandra Marszałek

POZIOM KLAS III
3A - Jerzy Bartłomiejczak, Szymon Strzeliński;
dodatkowo -  Nikola Skonieczna, Antoni Sowiński
3B -  Antonina Felczyńska, Kacper Krajewski, Alan Strojewski;

dodatkowo - Mikołaj Jachimski, Artur Witaszek

POZIOM KLAS IV
4A – Maria Perzyńska, Franciszek Szymański

4B – Wiktoria Kowalczyk, Hanna Żurawik

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy,  a także drobne upominki w postaci m.in.  kalendarzy, książeczek i ozdobnych ołówków.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ORAZ ZAPRASZAMY CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH EDYCJACH KONKURSU!

Konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” przygotowano w ramach realizacji przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.