• Odwiedziło nas: 42052240

Warsztaty plastyczne z Arturem Nowickim

25 września 2020 r. czwartoklasiści z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które poprowadził Artur Nowicki – ilustrator książek i czasopism dla dzieci, autor różnorodnych projektów graficznych o tematyce dziecięcej, współpracownik wielu znanych wydawnictw, a także członek Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polska Sekcja IBBY).

Podczas zajęć gość zaprezentował w jaki sposób powstawały wizerunki głównych bohaterów m. in. do książek Grażyny Bąkiewicz z serii Ale historia… , udzielił cennych wskazówek dotyczących tworzenia ilustracji oraz sam wykonał kilka rysunków posługując się węglem i flamastrem. Następnie pod fachowym okiem plastyka uczestnicy warsztatów samodzielnie ilustrowali wybrane przedmioty. Spotkanie z Arturem Nowickim zakończyło się prezentacją powstałej w trakcie zajęć „książki”, w której znalazły się wykonane przez uczniów rysunki rowerów, a chętni czytelnicy otrzymali od ilustratora pamiątkowe autografy z artystyczną dedykacją.

Organizatorem warsztatów plastycznych z Arturem Nowickim była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz współpracę w ramach realizowanego przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.