• Odwiedziło nas: 42044255

Spotkanie Z Pawłem Boręsewiczem

16 września 2020 r. uczniowie klas III z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze znanym oraz cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży, anglistą, leksykografem, tłumaczem - Pawłem Beręsewiczem. Najbardziej popularne utwory, które wyszły spod jego pióra to m. in. seria poświęcona sympatycznej rodzinie Ciumków, Tajemnica człowieka z blizną, Na przykład Małgośka, Więcej niż klub, A niech to czykolada!, Czy wojna jest dla dziewczyn?Pan Mamutko i zwierzęta. Wśród licznych nagród i wyróżnień, które otrzymał za swoją twórczość do najważniejszych należą: Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy oraz nagrody w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Podczas spotkania pisarz w niezwykle interesujący sposób opowiadał słuchaczom o swojej pracy, inspiracjach, sposobach kreacji bohaterów, a także zapraszał chętnych uczniów do rozmowy o literaturze przy zainscenizowanym na tę okazję stoliku literackim. Na zakończenie uczestnicy zakupili wybrane książki i otrzymali pamiątkowe autografy, które z pewnością będą miłym wspomnieniem osoby Autora, którego książki czytelnicy uwielbiają za trafność spostrzeżeń oraz znakomity dowcip.

Organizatorem spotkania autorskiego z Pawłem Beręsewiczem była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie i współpracę w ramach realizowanego przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.

Miło nam poinformować, że biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole posiada w swoich zbiorach następujące pozycje autorstwa Pawła Beręsewicza: Wielka wyprawa CiumkówCiumkowie w szkocką kratęZłota jedenastkaWięcej niż klubCzłowiek z czerwoną chorągiewkąNa przykład Małgośka.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !!!