• Odwiedziło nas: 41939574

Andrzejki i Mikołajki u przedszkolaków z grupy 0A

Tradycyjne polskie święta i obrzędy - Andrzejki i Mikołajki poznawały dzieci z oddziału 0A. Zabawy i śmiechu podczas Andrzejek było co niemiara, jednak największą radość sprawiła dzieciom wizyta Świętego Mikołaja.

Andrzejkowe wróżby

"Andrzejkowe dzisiaj święto, co się nam wywróży? Mamy miskę pełną wody, wosk w garnuszku i klucz duży".

Tymi słowami rozpoczęliśmy 30 listopada w naszej grupie 0A  spotkanie Andrzejkowe.  W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć wszystkich popularnych wróżb i przepowiedni. Dzieci poznały znaczenie magicznych przedmiotów, kolorów i liczb. Znają już zawody, które będą  wykonywać kiedyś, gdy dorosną i wiedzą jakie niespodzianki szykuje im przyszłość. Po każdej wróżbie uczyliśmy się magicznego zaklęcia , które miało sprawić, że wróżba ma się spełnić. Wróżby przeplatane były tańcami i pląsami przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły w miłej i radosnej atmosferze i miały świadomość ,że to fajna zabawa.

"Mikołajki"

Coroczne odwiedziny Mikołaja w dniu 6 grudnia w naszym przedszkolu stały się już tradycją. Przywitaliśmy go bardzo serdecznie prezentując się w kolorach, które lubi Mikołaj. Widać było, że nasz gość był bardzo uradowany takim powitaniem. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy i pląsów. Mikołaj mógł również zobaczyć jak pracują dzieci podczas wykonywania różnych zadań, które to wymyślił sam Mikołaj. Dzieci starały się jak mogły, by sprostać wymaganiom i sprawdzić swoje umiejętności. Wreszcie nadszedł moment rozdania prezentów, które sprawiły radość wszystkim maluchom. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Na Mikołaja czekały dzieci w innych przedszkolach. Zanim Święty Mikołaj nas opuścił, dzieci bardzo gorąco podziękowały za spotkanie i prosiły, by pamiętał o nich w przyszłym roku.