• Odwiedziło nas: 41930774

Wycieczka klas czwartych i piątych do Wrocławia i Karpacza

Uczniowie klas czwartych i piątych wrócili z wycieczki do Wrocławia i Karpacza z mnóstwem pozytywnych wrażeń i pięknymi wspomnieniami. Pogoda im dopisała, a odwiedzone miejsca i widoki na długo pozostaną w ich pamięci.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie odwiedzili Wrocław, a tam zachwyciły ich niesamowite okazy flory i fauny, które zobaczyli w Afrykarium i Ogrodzie Japońskim. Panoramę miasta podziwiali z tarasu widokowego na 49 piętrze drapacza chmur Sky Tower, a następnie poznawali miasto z pokładu statku pływającego po Odrze. Noclegi odbywały się już w sercu Karkonoszy - Kapraczu, gdzie kolejnego dnia młodzi turyści zobaczyli świątynię Wang. Wiele wysiłku kosztowało ich wejście na górę Chojnik, na której szczycie znajdują się ruiny zamku. Następnymi punktami wycieczki były: wodospad Szklarka oraz huta szkła z pokazem wyrobu figurek. W ostatnium dniu wycieczki głównym punktem zwiedzania była Świdnica - miasto piękne i zabytkowe, ze słynnym Kościołem Pokoju i Katedrą oraz malowniczy zamek Książ. Nad bezpiecznym i radosnym wypoczynkiem czywały panie: Elżbieta Biskupska, Agnieszka Lubczyńśka, Elżbieta Majewska oraz Ewa Tomczyk.

Wrażeń było mnóstwo, wszyscy wrócili zadowoleni i obiecali sobie, że za rok znów wybiorą się na wycieczkę, by poznawać kolejne zakątki naszego pięknego kraju.