Piłka nożna - relacja z wiosennych zawodów

Uczniowie reprezentujący  Zespół Szkół nr 1 w Kole brali udzial w Turnieju ,,TYMBARKA''  uznanego za jeden z największy turniejów piłkarskich w tych kategoriach wiekowych w Europie.

Trenerzy wystawili zespóły w dwóch kategoriach wiekowych. Nasi podopieczni z drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej wygrali rywalizację na etapie gminnym, powiatowym i rejonowym awansując tym samy do finałów wojewódzkich, które odbywały się we Wrześni. Podobnie ich starsi koledzy z czwartej klasy trenujący na co dzień w oddziałach sportowych w naszej szkole, również wygrali etap gminny, powiatowy, rejonowy docierając do finałów wojewódzkich znajdując się tym samym w grupie najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego. To spore osiągnięcie jak na pierwszy rok zmagań naszych piłkarzy w klasach sportowych. Mamy nadzieję, że za rok uda się awansować na finały ogólnopolskie.

Przypominamy również informację z wczorajszych wydarzeń na naszym Orliku: uczniowie klas sportowych na poziomie gimnazjum wygrali turniej miejski, eliminacje powiatowe oraz fianły powiatowe awansując tym samym do finałów rejonowych szkół gimnazjalnych w piłce nożnej i jako jedyna szkoła będziemy reprezentować nasz powiat w kolejnym etapie.

fot: Mariusz Wieczorek