• Odwiedziło nas: 41918873

Kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

W naszej szkole prowadzone są różnorodne działania profilaktyczne, mające na celu m.in. ukazywanie uczniom zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, niewłaściwym korzystaniem z komputera i Internetu. Jedną z nich jest kampania "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ".

W szkole odbył się cykl zajęć dotyczących asertywności, sztuki podejmowania decyzji, przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole, zachowań bezpiecznych i niebezpiecznych (spotkanie z nieznajomymi, propozycje od obcych, samotny pobyt w domu, droga do i ze szkoły). Wiele uwagi poświęcono promowaniu zdrowego stylu życia oraz zachowań proekologicznych, wdrażania do aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także problemom okresu dorastania oraz dbania o higienę osobistą.

W/w tematyka podejmowana była w ramach codziennych zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych, podczas godzin wychowawczych przez wychowawców, pedagoga i psychologa szkolnego oraz podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez pedagogów z Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole.

W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” przebiegającej pod hasłem: ,,Na skrzydłach przyjaźni”. Kampania realizowana jest od lat w wielu polskich szkołach i ma na celu:

• Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży
  • Uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę
  • Ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych
  • Wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów.

W ramach kampanii uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych zadaniach i konkursach promujących zdrowy, bezpieczny styl życia oraz umiejętność dokonywania dobrych wyborów i budowania dobrych relacji.