• Odwiedziło nas: 41947506

Easter Egg Hunt with QR codes czyli szukanie jajek wielkanocnych za pomocą nowoczesnej technologii.

Easter Egg Hunt to popularna w Wielkiej Brutanii zabawa wielkanocna, która polega na tym, że dzieci szukają czekoladowych jajek w ogrodzie schowanych tam wcześniej przez rodziców. Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 5b, którzy uczestniczą w projekcie E-Tornister wzięli udział w polowaniu na jajka przy użyciu tabletów.

Klasa została podzielona na grupy. Zadaniem każdej grupy było znalezienie i zeskanowanie za pomocą tabletów kodów QR, które były rozwieszone w całej szkole. W każdym kodzie znajdowała się wskazówka napisana w języku angielskim, która nawiązywała do miejsc, w których zostały ukryte pisanki. Zabawę wygrali uczniowie, którzy najszybciej znaleźli wszystkie jajka. Uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii, a przy tym świetnie się bawili. Wielkanocna lekcja została przeprowadzona przez p. Martynę Miśko.