• Odwiedziło nas: 41928058

Dzień Otwarty w naszej szkole

W ostatnią sobotę w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogli poznać bazę dydaktyczną placówki, jej pracowników oraz zapytać o wszystko to, co związane ze kształceniem oraz działaniami naszej szkoły.

Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów. Podczas zwiedzania szkoły na maluchy i starsze dzieci oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji. Zobaczyły jak korzystać z narzędzi tablic interaktywnych (Cyfrowa Szkoła), a w sali przyrodniczej dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się doświadczeniom, a nawet same mogły pobawić się w małego naukowca. Nie zabrakło zajęć ruchowych, dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód przygotowany na korytarzu. Dużą popularnością cieszyły się roboty, które zostały wykonane i zaprogramowane przez uczniów na zajęciach mechatroniki, a także samodzielnie przez pasjonatów robotyki. Na szkolnych korytarzach pojawiły się prac uczniów wykonane na lekcjach plastyki i innowacji pedagogicznych, czyli podczas darmowych, dodatkowych zajęć rozwijających u uczniów uzdolnienia artystyczne. W klasach edukacji wczesnoszkolnych są to „Mały artysta” (plastyka, muzyka, rytmika), w klasach IV-VI - „Artystyczna dusza” (teatr, taniec, zajęcia plastyczne), a w gimnazjum „Szkolna pracowni wyobraźni i mediów” (zajęcia techniczne, grafika komputerowa, montaż filmów, fotografia i media, zajęcia artystyczne).

Na zakończenie, w szkolnej stołówce wszyscy mieli okazję poczęstować się pizzą przygotowana przez uczniów. Podczas rozmów z dyrekcją szkoły i nauczycielami rodzice dopytywali się m. in. o pracę świetlicy szkolnej. W naszej szkole działają trzy świetlice dla różnych grup wiekowych. W godzinach od 6:30 do 16:00 uczniowie przebywają pod opieką nauczycieli, którzy pomagają im w odrabianiu prac domowych, rozwijają zainteresowania oraz pomagają w nadrobieniu zaległości w nauce.

Podczas „Dnia Otwartego” odbyło się także spotkanie z rodzicami i uczniami dotyczące naboru do oddziałów sportowych  o profilu piłka nożna i korfball dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2007 (przyszłe klasy czwarte) oraz z rocznika 2004 (przyszłe klasy siódme szkoły podstawowej).