• Odwiedziło nas: 41939645

Młodzi sportowcy wrócili na boisko po zimowej przerwie

Ledwie stopniał śnieg nasi sportowcy wrócili do treningów na przyszkolnym boisku "Orlik". Pod koniec lutego odwiedziliśmy podczas zajęć uczniów klasy czwartej, którzy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia oraz uczestniczyli w grach i zabawach prowadzonych przez trenerów Łukasza Sikorskiego i Piotra Krzyżanowskiego.

Klasa czwarta szkoły podstawowej to najmłodszy rocznik spośród istniejących w naszym zespole szkół oddziałów sportowych. Trening, którego elementy widać na zdjęciach ukierunkowany był - jak fachowo mówią trenerzy - przede wszystkim na szybkość reakcji, koorydnację wzrokowo - ruchową oraz prowadzenie piłki. Trening oparty był na ćwiczeniach w formie ścisłej, zabawach oraz grach. Po rozgrzewce nastąpiła zabawa, która podniosła stan ożywienia zawodników i zawodniczek dzięki czemu chłopcy i dziewczęta z zapałem uczestniczyli w kolejnych etapach treningu. Najbliższe jednostki treningowe ukierunkowane głównie będą  na technikę prowadzenia piłki, podania i przyjęcia oraz na kształtowanie motoryczności: szybkości, szybkości reakcji, koorydnacji wzrokowo-ruchowej.