• Odwiedziło nas: 41921899

Nie damy się grypie!

Kolejny tydzień w naszej szkole prowadzona jest akcja informacyjna dotycząca profilaktyki grypy i zakażeń grypopochodnych oraz zachowaniu podstawowych zasad higieny.

We wszystkich oddziałach Zespołu Szkół nr 1 w Kole - oddziałach przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej, klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz w gimnazjum prowadzone są przez wychowawców klas zajęcia profilaktyczne oraz dotyczące higieny. Zajęcia te wspomagane są ulotkami i materiałami edukacyjnymi przesłanymi przez UM w Kole. Najmłodsze dzieci miały dodatkowe zajęcia tematyczne, które prowadziła szkolna pielegniarka p. Teresa Sochaj. Na tablicach ogłoszeniowych i korytarzach widoczne są plakaty informujące o profilaktyce grypy i najważniejszych zasadach higieny, a wychowawcy świetlicy wykonali wraz z dziećmi specjalną "przeciwgrypową" gazetkę. O profilaktyce grypy przypominają również nauczyciele przyrody i biologii podczas swoich zajęć.

Wierzymy, że prowadzone przez szkołę zajęcia przyczynią się do jak najmniejszej liczby zachorowań na grypę wśród dzieci naszej placówki.