• Odwiedziło nas: 41939913

Wizyta Minister Cyfryzacji i Wiceministra Edukacji w naszej szkole!

W piątek 9 grudnia 2016 r. w naszej szkole miała miejsce wizyta Minister Cyfryzacji p. Anny Streżyńskiej oraz Wiceministra Oświaty Narodowej p. Macieja Kopcia. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły oraz docenienie i wsparcie dla nowatorskich w skali kraju działań w tworzeniu nowoczesnej i atrakcyjnej dla uczniów edukacji.

Wizyta ministrów w szkole związana była z prowadzonym w naszej placówce projektem eTornister: jesteśmy pierwszą szkołą podstawową w Wielkopolsce i trzecią w Polsce, w której  w roku 2015 wprowadzono to nowatorskie w edukacji rozwiązanie. Warto dodać, że projekt eTornister nie był jedynym, który przez ostatnie lata realizowany był w naszej szkole: o Cyfrowej Szkole, WebQueście, mechatronice i robotyce, współpracy z NASA i innych programach pisaliśmy już wielokrotnie m. in. TUTAJ.

W wizytacji szkoły wzięli udział: Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Dyrektor Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN Rafał Lew-Starowicz. W spotkaniu wzięli również udział Burmistrz m. Koła p. Stanisław Maciaszek, Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Kole p. Katarzyna Michalak, Poseł na Sej RP p. Leszek Galemba oraz Partnerzy projektu eTornister - przedstawiciele wydawnictw i firm, które wspierają projekt.

Po spotkaniu z dyrekcją szkoły, podczas którego dyrketor Lech Brzeziński przybliżył osiągniecia placówki i plany na przyszłość, nasi goście zostali oprowadzeni po budynku poznając dokonania naszej szkoły. Z każdą chwią widać było, że osiągnięcia szkoły, przeprowadzane w niej projekty i programy, a także sam jej wygląd i funkcjonalność bardzo podobają się gościom. Następnie odbyły się dwie lekcje pokazowe z wykorzystaniem platformy eTornister: zajęcia z Przyrody w klasie 5A prowadziła p. Magdalena Hetman-Kurzawińska, a lekcję Języka Angielskiego w klasie 5B poprowadziła p. Martyna Miśko. Mimo, że nieczęsto się zdarza, by nauczyciel prowadził lekcje obserwowane przez dwóch ministrów nasze nauczycielki oraz dzieci poradziły sobie znakomicie. Końcową część spotkania była konferencja prasowa z udziałem partnerów projektu eTornister.

Ta prestiżowa wizyta niezwykle cieszy społeczność szkolną, będąc równocześnie znakomitą promocją szkoły i miasta. Warto przytoczyć słowa p. Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji, która o działaniach szkoły powiedziała: "rewelacja". Słowa te mobilizować nas będą do wprowadzania w życie kolejnych pomysłów i projektów oraz podniesieniu jakości pracy szkoły, w której zawsze na pierwszym miejscu jest uczeń.

Materiał video TVP 3 Poznań - KLIKNIJ TUTAJ

Artykuł i materiał video na portalu kolo.naszemiasto.pl - KLIKNIJ TUTAJ