• Odwiedziło nas: 41931473

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę"

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Trzymaj Formę!”. Jego głównym celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Ponadto podczas realizacji programu uczniowie mają przekazywaną wiedzę oraz nabywają umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych. Rozwijają także samodzielność i  odpowiedzialności za własne zdrowie.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została wybrana losowo do przeprowadzenia ogólnopolskiego badania wśród gimnazjalistów.  Celem badania jest analiza codziennych zachowań młodzieży w zakresie żywienia, nawodnienia, aktywności fizycznej oraz ocena ewentualnych zmian uczniów w codziennych zachowaniach. Uczniowie klas I-III gimnazjum w ramach w/w badania wypełniali anonimowo kwestionariusz ankiety, w której musieli odpowiedzieć na 38 pytań. Dodatkowo wspólnie z uczniami została przygotowana gazetka informacyjna o programie ,,Trzymaj Formę!”.

Szkolnym koordynatorem programu jest : pedagog szkolny Iwona Herman oraz nauczyciel biologii p. M.Hetman-Kurzawińska.