• Odwiedziło nas: 41930461

Projekt z ZUS

„Projekt z ZUS” – na czym polega, dla kogo jest skierowany i jaki jest jego cel – na te oraz inne pytania odpowiadali pracownicy Inspektoratu ZUS w Kole podczas specjalnych lekcji przeprowadzonych w naszym gimnazjum.

Młodzieży z trzecich klas gimnazjum zwracano uwagę na to, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek, na zasadę solidaryzmu społecznego.

Scenariusz lekcji wprowadzającej uczniów do działań projektowych był następujący: krótka prezentacja na temat „ Ubezpieczenia społeczne, dlaczego są ważne”, wyświetlenie filmu „Twoje życie. Twój wybór” i filmu z sondą : jaka jest wiedza na temat ubezpieczeń społecznych polskiego społeczeństwa. Zadaniem uczniów w ramach projektu będzie przygotowanie w wybranej przez siebie formie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Liczymy na to, że Zespół Szkół nr 1 w Kole zainteresuje się „Projektem z ZUS”.

tekst: ZUS/ZS 1 Koło

fot: ZS 1 Koło