Wycieczka do wioski indiańskiej "Tatanka"

O tym, by przez chwilę poczuć się jaki indianka czy indiani marzyły dzieci z naszego przedszkola. Dlatego też dwie grupy przedszkolne 0”B” i 0”C” wzięły udział w wycieczce do wioski indiańskiej w Solcy Wielkiej.

Już od samego wyjścia z autokaru wszyscy byli zauroczeni scenerią wioski. Dzieci zostały zapoznane z elementami kultury indiańskiej, zwiedziły ziemiankę, w muzeum podziwiały indiańskie instrumenty, broń i wiele przedmiotów użytku codziennego. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach np.:

- strzelanie z łuku,

- rzut włócznią czy rzutkami do celu,

- rzucanie obręczy na bizonie rogi,

- wyścigi żółwi.

Chętne dzieci mogły także pomalować twarze w różne indiańskie wzory. Wiele śmiechu wzbudziły tańce indiańskie, w których dzieci brały udział z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie dzieci zjadły pyszne kiełbaski, które samodzielnie upiekły przy indiańskim ognisku. Po wesołych harcach na placu zabaw zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły autokarem do rodziców.

Tekst: wychowawczynie