Nasi uczniowie na festiwalu "Opole w Kole"

W dniu 8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się Festiwal Piosenki XXI wieku „Opole w Kole” zorganizowany przez ZSE-A w Kole i MDK. Nasz szkolny zespół zdobył na nim trzecie miejsce!

W festiwalu wzięło w nim udział 20 wykonawców, byli to uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: zespół oraz solista. Uczniowie z naszej szkoły występowali w obydwu kategoriach. Wśród solistów szkołę reprezentowała Lena Kowalska z piosenką z repertuaru Sylwii Grzeszczak pt. „Księżniczka”. Z kolei szkolny zespół wystąpił z piosenką "Soft" z repertuaru grupy "Video", zdobywające trzecie miejsce oraz nagrodę.

Skład zespołu wchodzą:
wokal - Magdalena Tomczyk i Jakub Graczyk,
chórek – Dawid Klimański, Martyna Tyl, Wiktoria Witkowska, Natalia Iwińska,
gitara elektro-akustyczna – Dominika Klepczarek
gitara basowa – Szymon Malec
piano – Eryk Kozajda
perkusja – Ryszard Wawrzyniak

Nad przygotowaniem młodzieży czuwali nauczyciele: Katarzyna Żmijewska, Renata Krauze-Wiktowska oraz Marcin Cechowski. Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!