Święto Adam Mickiewicza - patrona naszej szkoły podstawowej

W związku z rocznicą śmierci patrona naszej Szkoły Podstawowej nr 2 - Adama Mickiewicza zorganizowany został uroczysty apel ku czci patrona. Hołd wielkiemu poecie i patriocie oddali uczniowie oraz nauczyciele.

Z inicjatywy nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej p. Anny Machowicz i Małgorzaty Śniegockiej dzień 26 listopada, czyli dokładnie w 160 rocznicę śmierci Adama Mickiewicza w szkole odbył się szereg wydarzeń związanych z patronem szkoły. Aby poznać życie i twórczość poety uczniowie klasy 3A wykonali gazetki ścienne, które zaprezentowali pozostałym kolegom na szkolnym korytarzu. Z kolei uczniowie klasy 2B przygotowali ilustracje do bajek Adama Mickiewicza, które cały czas oglądać można na szkolnym korytarzu. W miejscu przeznaczonym patronowi odbył się apel, podczas którego uczniowie wysłuchali wierszy Adama Mickiewicza oraz poznali jego życiorys. Następnie zapalono znicze pod portretem poety, a przedstawiciele każdej z klas podarowali poecie różę. Odświętnie ubrani uczniowie klas 1-3 pełnili w tym dniu wartę honorową przed wizerunkiem Adama Mickiewicza. Dla każdego z nich było to wyjątkowe przeżycie i wyróżnienie - widać to było po skupionych i przejętych twarzach.