• Odwiedziło nas: 41941034

Warsztaty dla rodziców

W czwartek 28 października 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wzmacniające kompetencje opiekuńczo-wychowawcze rodziców. Wzięli w nich udział rodzice klas pierwszych szkoły podstawowej. Tematem warsztatów były ,,Zasady i konsekwencje – jak efektywnie wykorzystywać kary i nagrody?”.

Specjaliści, ze Stowarzyszenia Epsilon - Centrum  Edukacji  i  Profilaktyki z Bielska Białej,  psycholog Pani Maria Dworak oraz pedagog Pani Magda Słojewska zapoznali rodziców ze sposobami radzenia z trudnościami wychowawczymi ze szczególnym uwzględnieniem metod konstruktywnego wyciągania konsekwencji, przedstawili również konsekwencje, które uczą oraz kary, które ranią i pozostawiają urazy emocjonalne. Szczególnie ważne było także podkreślenie roli nagradzania w wychowaniu jako elementu wzmacniania  prawidłowych zachowań oraz wpływu nagradzania na zachowanie dziecka i jego obraz samego siebie. Na zakończenie omówiono  wymagania jakie rodzice mogą i nawet powinni stawiać dziecku już w wieku szkoły podstawowej.

Zajęciom warsztatowym towarzyszyła miła atmosfera, a wszystkim rodzicom biorącym udział w warsztatach dziękujemy za zaangażowanie!