tel. 63 2720398

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek klasa 5B odbyła spotkanie z pracownikiem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, panią Marzeną Franiak. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Biblioteka. Bibliotekarz. Książka” i miało na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką młodego czytelnika.

Pani Franiak opowiedziała, jaką misję w dzisiejszych czasach pełni biblioteka dla lokalnej społeczności oraz przedstawiła usługi, jakie oprócz wypożyczenia książek oferuje dzisiaj czytelnikowi biblioteka. A są to m.in.: spotkania autorskie, konkursy, wystawy, warsztaty, możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu. Uczniowie zapoznali się ze stroną internetową biblioteki oraz z szeroką gamą e-usług świadczonych za pośrednictwem Internetu.

Pani Franiak opowiedziała też dzieciom o pracy bibliotekarza, zaletach jak i obowiązkach wynikających z jej wykonywania. Uczniowie dowiedzieli się również o sposobie zapisu do biblioteki oraz zaznajomili się z pozycjami książkowymi specjalnie wybranymi i przyniesionymi na to spotkanie przez naszego gościa. Jak na spotkanie z książką przystało uczniowie wysłuchali fragmentu książki czytanego przez ich koleżankę Antoninę.

Na koniec dzieci otrzymały gadżety edukacyjne oraz słodki poczęstunek.

W imieniu uczniów klasy 5B składamy serdeczne podziękowania.