Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Z wizytą w banku, czyli lekcja ekonomii i oszczędzania

Uczniowie klasy piątej odwiedzili kolski bank PKO BP, gdzie poznali tajniki pracy tej placówki, a także poznali zasady bezpiecznego oszczędzania i podstawowe zasady ekonomii.

Bankowych gości przywitała pani Daria i na samym wstępie opowiedziała o bankomacie. Była to bardzo ważna wiadomość dla uczniów, ponieważ w naszej szkole trwa konkurs "Bankomat z surowców wtórnych". Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki oraz propagowanie oszczędzania pieniędzy wśród najmłodszych.

Każde dziecko otrzymało na pamiątkę długopis i miało okazję spotkać się z p.Andżeliką, która w młodszych klasach wprowadzała ich w tajniki SKO, a teraz przybliżyła dzieciom zakres usług oferowanych przez bank. Pani Daria  zachęciła również uczniów do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na  koncie SKO.

Niespodzianek nie było końca. Pan dyrektor w swoim gabinecie wszystkich poczęstował wyjątkowymi słodyczami.