Wtorek, 2017-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Srebrny puchar dla naszych wędkarzy

Jak co roku drużyna naszej szkoły wzięła udział w Integracyjnych Zawodach Wędkarskich Powiatu Kolskiego, które odbyły się na Zalewie Ruszkowskim: Wiktoria Szabelska, Damian Augustyniak i Krystian Zagoda podobnie jak w ubiegłym roku spisali się znakomicie zajmując w zawodach drugie miejsce.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kolskiego, uczniowie ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej oraz członkowie stowarzyszeń na rzecz osób niepełnosprawnych. Celem rozgrywanych już od kilku lat zawodów jest integracja młodzieży szkolnej, propagowanie wędkarstwa jako formy spędzania czasu wolnego, a także rozbudzanie potrzeby kontaktu i szacunku dla otaczającego nas środowiska przyrodniczego. Organizatorami zawodów byli: ZS w Kościelcu, UKS "Warta Koło" przy SOSW w Kole, Koło Wędkarskie PZW w Kościelcu oraz ZNP oddział w Kole.