tel. 63 2720398

Kolscy korfballiści jadą na Puchar Świata

W dniach 24–27 marca w holenderskim Leeuwarden odbędzie się dwudziesta już edycja Pucharu Świata w kategorii U–19. W zawodach wystąpi również reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Waldemara Pietrzaka, a wśród biało-czerwonych zobaczymy uczniów i absolwentów naszej szkoły.

W imprezie weźmie udział 16 najlepszych reprezentacji na świecie. W szesnastoosobowej reprezentacji naszego kraju zagra aż dziesięciu zawodników kolskiego Maratończyka: Maria Jarmuż, Maria Jasińska, Martyna Sowińska, Aleksandra Nowakowska, Nadia Nowakowska, Paulina Lubańska, Marek Szałek, Krzysztof Smolarkiewicz, Kamil Goss, Adam Łaszkiewicz.

„Mam nadzieję, że moi podopieczni zaprezentują się w Leeuwarden jak najlepiej. Jedziemy na Puchar Świata młoda ekipą, którą przygotowujemy do Młodzieżowych Mistrzostw Europy  2018. Występ w Holandii jest tylko jednym z etapów przygotowań do tej docelowej imprezy. Chcielibyśmy oczywiście zająć jak najwyższe miejsce, ale patrząc realnie miejsce w pierwszej dziesiątce będzie da nas wielkim sukcesem” – powiedział Waldemar Pietrzak.