tel. 63 2720398

Prozdrowotne szkolenia dla gimnazjalistów

Dnia 2 marca 2016r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas trzecich gimnazjum na temat: ,,Profilaktyka HIV/AIDS” oraz  ,,Profilaktyka grypy”, Szkolenie to przeprowadził  asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole Pani Beata Biskupska.

W trakcie spotkania omówiono mechanizmy działania wirusa HIV w organizmie człowieka, objawy oraz metody zapobiegania zakażeniom. Wyjaśniono również na czym polega diagnostyka HIV. Młodzież otrzymała materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV.

Kolejnym tematem jaki został omówiony była profilaktyka grypy. Pracownik Sanepidu przypomniał  o podstawowych zasadach higieny podczas kaszlu, zakrywaniu nosa i ust chusteczkami jednorazowymi, częstym myciu i dezynfekcji rąk  oraz przekazano najważniejsze informacje o wirusach grypy. W spotkaniu wzięło udział 41 uczniów.

Tekst: Iwona Herman