tel. 63 2720398

Słowaccy korfballiści z wizytą w Kole

Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Maratończyk" Koło w ostatni weekend w naszym mieście przebywała grupa dziewcząt i chłopców ze słowackiej Previdzy. Rozegrali oni dwa mecze z kolską drużyną, w której wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Przypomnijmy, że UKS "Maratończyk" działa przy naszej szkole już od ponad 23 lat, a trenerem zespołu jest nauczyciel wychowania fizycznego naszej placówki, p. Waldemar Pietrzak. Wizyta słowackich korfballistów odbyła się dzięki wsparciu sponsorów, urzędów i instytucji ale przede wszystkim dzięki rodzicom kolskich zawodników, którzy gościli dzieci ze słowacji w swoich domach.

W sobotę i niedzielę na hali MOSiR odbyły się dwa międzypaństwowe mecze w kat. U-12, obydwa wygrane przez kolską drużynę: 13:3 i 11:1. W zespole trenera Pietrzaka wystapiło wielu uczniów naszej szkoły podstawowej.

materiał video portalu e-kolo - KLIKNIJ TUTAJ

zdjęcia: Paweł Paluszkiewicz