wKOŁO odpadów - GRA TERENOWA

Sprzątanie Świata to wspólna akcja poszanowania środowiska. Jej celem jest nie tylko promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa, ale także inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W ramach tegorocznej akcji Sprzątania Świata 15 września nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w grze terenowej wKOŁO odpadów zorganizowanej przez Urząd Miejski w Kole.

Na terenie kolskiego Parku 600-lecia zostało zlokalizowanych 5 punktów zadaniowych, gdzie sprawdzana była wiedza uczestników z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, a także zasad segregacji odpadów.

Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8. Wszystkim szkołom udało się prawidłowo odgadnąć hasło, którym było tegoroczne motto: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Niech zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja oraz umiejętne gospodarowanie odpadami przyczyni się do lepszego stanu naszego środowiska.