wKoło odpadów - gra terenowa

Dnia 16 września w ramach tegorocznej akcji „Sprzątania świata” grupa uczniów klasy 8A wzięła udział w grze terenowej „wKoło odpadów”, która rozgrywała się na terenie Parku 600-lecia.

„Przyjaciele ekologii” – tak nazywała się drużyna SP Ne 2 w Kole. Nasza drużyna wykazała się znakomitą wiedzą, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając przy tym 620 punktów.

Gra polegała na odwiedzeniu 5 stanowisk, gdzie na uczniów czekały różne zadania do rozwiązania m.in. krzyżówka, rebusy, segregacja odpadów niebezpiecznych itp. związane z gospodarką odpadami. Uczniowie przemieszczali się między kolejnymi stanowiskami, a za każde prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali maksymalną liczbę punktów. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, poprzez którą poszerzyli swoją wiedzę na temat ekologii.

Wszystkim szkołom udało się natomiast prawidłowo rozwiązać hasło, które brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”. Za zajęcie pierwszego miejsca każdy zwycięzca otrzymał pakiet edukacyjny.