WYCIECZKA KLAS 5A i 5B DO ŁODZI – EDUKACJA I REKREACJA

Dnia 20 września klasy piąte odbyły wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, które jest jednym z największych w Polsce miejscem edukacji i znajduje się w przestrzeniach ponad stuletniej elektrowni w Łodzi. Odwiedzili też ZOO, a w nim Orientarium.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi uczniowie poprzez zabawę, eksperymenty i pokazy multimedialne poznali ciekawostki ze świata nauki i zagadnienia z przyrody, fizyki oraz chemii. Jednym z punktów programu było zwiedzanie najbardziej unikatowej części wystawy „Przetwarzanie energii”. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe i multimedialne elementy wystawy zaskakują i zachwycają każdego.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w ZOO. Uczniowie obejrzeli najnowszą inwestycję w ogrodzie, którą jest Orientarium przeznaczone dla przedstawicieli fauny i flory z południowo – wschodniej Azji. Jedną z wielu atrakcji jest podwodny tunel, z którego można obserwować zwierzęta w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska, rafę koralową oraz basen dla rekinów i płaszczek. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po ogrodzie, w którym mieszka ponad 130 gatunków zwierząt.