CZYTANIE UTWORÓW ADAMA MICKIEWICZA W NASZEJ SZKOLE

7 września w naszej szkole miała miejsce wyjątkowe wydarzenie - po raz pierwszy zorganizowaliśmy czytanie utworów literackich. Uczniowie wraz z nauczycielami zagłębili się w tajemniczy świat utworów Adama Mickiewicza, który jest patronem SP nr 2 w Kole.

W uroczystej akcji czytania wzięli udział: p. W. Pietrzak, dyrektor szkoły oraz nauczycielki uczące w naszej szkole: p. A. Jarosz, p. S Szafrańska-Szcześniak, p. A. Pietrzak, p. E. Tomczyk, p. B. Oborska, p. J. Kotkowska. Całością koordynowała p. A. Machowicz. Uczniowie wysłuchali następujących utworów: „Przyjaciele”, „Zając i żaba”, „Lis i kozioł”, „Pani Twardowska”, „Powrót Taty” oraz „Pan Tadeusz”.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie.

Była to znakomita okazja, by zaprzyjaźnić się z klasyką literatury polskiej oraz docenić wartość czytania. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu.