OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO – ETAP MIEJSKI

Po dwóch latach pandemii młodzi rowerzyści znowu mogli rywalizować w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczny etap miejski odbył się 26.04.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Turniej składał się z trzech etapów: test z wiedzy o ruchu drogowym, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy oraz rowerowy tor przeszkód. Wzięło w nim udział pięć drużyn z miejskich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki drużynowe:
- grupa pierwsza
1 miejsce – SP 4 w Kole
2 miejsce – SP 5 w Kole
3 miejsce – SP 2 w Kole
- grupa druga
1 miejsce – SP 5 w Kole
2 miejsce – SP 4 w Kole

3 miejsce – SP 1 w Kole

Gratulujemy!

Zwycięskie drużyny będą reprezentować miasto w etapie gminnym.

Skład drużyn naszej szkoły: Weronika Jakubowska, Hanna Żurawik, Franciszek Szymański, Mateusz Budynek – grupa młodsza, Anna Karaszewska, Wiktor Przystański, Martin Czajkowski – grupa starsza.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja złożona z przedstawicieli: Urzędu Miejskiego w Kole oraz Powiatowej Komendy Policji w Kole. Nagrody dla uczestników ufundował Urząd Miejski w Kole, a wręczył p. Lech Brzeziński Zastępca Burmistrza Miasta Koła wraz p. Waldemarem Pietrzakiem, dyrektorem SP 2 w Kole.

Celem konkursu jest popularyzowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poszerzenie wiedzy najmłodszych użytkowników dróg z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz rozpowszechnianie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Zawody te są też doskonałą okazją, by propagować zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy paniom: Zofii Roweckiej - kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Kole oraz Sylwii Pokrywczyńskiej - wiceprezes ZR PCK w Kole za pełnienie roli sędziów na stacji sprawdzającej umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Więcej zdjęć na naszym szkolnym fanpejdżu - https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=669875157309411&id=100028607995109