DNI FRANKOFOŃSKIE W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W KOLE

W dniu 22 kwietnia 2022r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Frankofonii / JOURNÉES DE LA FRANCOPHONIE, czyli święcie języka francuskiego. Głównym punktem programu była część artystyczna zaprezentowana przez uczniów tejże szkoły. Nie zabrakło również francuskich piosenek, pokazów mody, a także wystaw fotografii. Po części artystycznej nastąpiła degustacja pysznych dań kuchni francuskiej. Przygotowane stoły przepełnione były wszelkiego rodzaju smakołykami, min. bagietkami, tartami, sałatkami, rogalami, itp. Zwieńczeniem spotkania było zwiedzanie placówki szkolnej.

Dni Frankofonii to niezwykła okazja do bliższego poznania kultury Francji oraz języka francuskiego. Wszystkie występy zostały świetnie przygotowane oraz zaprezentowane przez uczniów Liceum, co widownia doceniła nagradzając wielkimi brawami.