ZAJĘCIA LITERACKO-PLASTYCZNE W RAMACH AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ „ŻONKILE”

W ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbyły się w naszej szkole zajęcia literacko-plastyczne. Zajęcia w klasach 5a i 5b przeprowadziła Pani Anna Pietruszka z Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Akcja „Żonkile” ma na celu zachować pamięć o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Nieodłącznym symbolem akcji są żółte żonkile, które co roku składał pod pomnikiem powstańców Marek Edelman. Tematem przewodnim akcji jest miłość. Chcemy również aby udział w tym przedsięwzięciu, które odbywa się pod hasłem miłości, było także manifestacją naszego sprzeciwu przeciwko wojnie i jakiekolwiek agresji.