DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

Dzień Ziemi to wydarzenie, które ma na celu szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii. Odbywa się corocznie 22 kwietnia i w Polsce obchodzone jest już od 1970 roku. W tym roku nasza szkoła podjęła różnorodne działania promujące postawy proekologiczne: klasy I-III wykonywały rzeźby z odpadów i ozdobne wianki na drzwi swoich sal lekcyjnych, klasy IV wykonały plakaty z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi, klasy V i VI przygotowały lapbooki o tematyce ekologicznej a klasy VI, VII i VIII brały udział w akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Klasy VII i VIII brały udział również w Szkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Na uroczystym apelu w dniu 22 kwietnia przedstawione zostały prace uczniów oraz koleżanki i koledzy z klas VIII przeprowadzili krótką lekcję ekologii dla młodszych i starszych uczniów.

Ludzie na całym świecie łączą się w tym dniu w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi. Dzień ten jest doskonałą okazją do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Każdego roku to święto odbywa się pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestujmy w naszą planetę”. Chodzi o to, aby tworzyć takie warunki do rozwoju nowych technologii, które będą ograniczać emisję gazów cieplarnianych.

Koordynatorem tych działań były: pani Anna Machowicz i pani Magdalena Hetman-Kurzawińska.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz p. Paulinie Bartłomiejczak i p. Marcinowi Cechowskiemu za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.