• Odwiedziło nas: 42064213

LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole wzięła udział w inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Laboratoria Przyszłości.

Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła, w ramach inicjatywy otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 86.400,00zł, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Za wyżej wymienioną kwotę zakupiono między innymi: aparaty fotograficzne oraz wyposażenie studia fotograficznego, okulary VR – wirtualne laboratorium przedmiotowe, Blue-Boty – roboty na Bluetooth, drukarkę 3D, skaner 3D, długopisy 3D, teleskop, mikroskop z kamerą, mikrofony bezprzewodowe.