MIKOŁAJKI

6 grudnia to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkie dzieci – duże i małe. Tego dnia w naszej szkole panował miły nastrój. Od samego rana po szkolnych korytarzach biegali uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, ze świątecznymi emblematami. Przedszkolaków odwiedził bardzo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj, ale i o uczniach klas 1-8 nie zapomniał.

Najmłodsi w naszej szkole, czyli uczniowie oddziałów przedszkolnych witali Mikołaja z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce świątecznej. Uczniowie klas 1-3 również zostali hojnie obdarowani upominkami. Tego dnia śpiewali mikołajkowe piosenki i uczestniczyli w specjalnie przygotowanych lekcjach. Uczniowie klasy 1a obejrzeli film „Ron Usterka” w Miejskim Domu Kultury. Natomiast klasy 4-8 zorganizowały klasowe mikołajki. Uczniowie przygotowali prezenty, żeby później wręczyć je sobie wzajemnie.

Był to dzień radości i uśmiechu. Spotkanie z Mikołajem sprawiło, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.