• Odwiedziło nas: 42194180

Spotkania z policjantami

We wtorek 15.09.2020r. odbyły się spotkania uczniów SP 2 w Kole z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kole: ze st. asp. Mariuszem Rumiejowskim oraz z dzielnicowym asp. Sebastianem Wojtczakiem. Spotkania dotyczyły bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Tematem pierwszego spotkania przeprowadzonego w klasach I-III przez st. asp. Mariusza Rumiejowskiego oraz z dzielnicowego, asp. Sebastiana Wojtczaka była „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Funkcjonariusze zapoznali uczniów z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Opowiedzieli również, jak rozpoznać niebezpieczną osobę i uniknąć z nią kontaktu oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Poinformowali także o konieczności zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji rodzicom, bądź nauczycielom, pedagogowi szkolnemu, czy Policji.

„Bezpieczna szkoła” była tematem pogadanki profilaktycznej funkcjonariusza Zespołu Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji st. asp. Mariusza Rumiejowskiego w klasach VI-VIII. Policjant omówił zakres odpowiedzialności karnej nieletnich, problematykę uzależnień oraz sytuacji, które zagrażają wejściem na drogę przestępstwa. Poruszył tematykę właściwych relacji interpersonalnych w grupie (tzw. „hejt”), a także zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni.