• Odwiedziło nas: 41950406

MŁODZI BADACZE DORZECZA WARTY Z WIZYTĄ W STACJI METEOROLOGICZNEJ

Uczniowie wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Macurek i p. Magdaleną Hetman-Kurzawińską w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 udali się na wycieczkę do stacji meteorologicznej w Kole.
Młodzi badacze obejrzeli urządzenia znajdujące się w ogródku meteorologicznym, zapoznali się z ich działaniem i obsługą. Mieli możliwość obserwacji różnych rodzajów termometrów w klatce meteorologicznej, poznali deszczomierz, wiatromierz, urządzenie badające przejrzystość powietrza. Zapoznali się ze sposobem pomiaru temperatury w gruncie. Wzięli udział w pomiarach i analizie czynników klimatycznych.

Ciekawym punktem wycieczki była możliwość obserwowania momentu przekazania danych przez pracownika stacji do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na zakończenie uczniowie obejrzeli urządzenia, które dawniej służyły do pomiaru składników pogody.
Wskazówki przekazane przez pracownika stacji meteorologicznej posłużą młodym badaczom w pracy z własną stacją meteorologiczną, która została zainstalowana przy szkole.
Życzymy owocnej pracy