Międzynarodowy Turniej Piłkarski

Jesteś tu: » Strona główna » Międzynarodowy Turniej Piłkarski

Międzynarodowy Turniej Piłkarski

Za nami największa jak dotąd impreza sportowa, jaką organizowała kiedykolwiek nasza szkoła: prawie 200 zawodników i trenerów z Polski i Ukrainy, 36 meczy rozgrywanych przez 3 dni na dwóch "Orlikach". W finale znakomici goście: Ambasadorowie Ukrainy i Gruzji, Wicemarszałek Sejmu, Konsul Ukrainy, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Starostowie Koła i Krotoszyna, Burmistrza Miasta Koła oraz Radni sejmiku, miejscy i powiatowi. Do tego wielu widzów i sympatyków futbolu. Miał przybyć także Premier Donald Tusk, niestety w ostatniej chwili jego wizytę na naszym Tunieju odwołano. Najważniejsze jednak jest to, co powtarzają wszyscy:  impreza udała sie znakomicie!

Już w środę późnym wieczorem powitaliśmy naszych gości z Ukrainy, czyli drużyny, trenerów i opiekunów z Winnicy, Ładyżyna i Kalinówki. Zakwaterowani zostali w internacie ZSRCKU w Kościelcu. W czwartek nasi ukraińscy przyjaciele odwiedzili Licheń i Ślesin, zwiedzili też zabytki naszego miasta, łącznie z wejściem na rauszowa wieżę. Również w czwartek dotarły do nas ekipy w Krotoszyna, Grabowa i Dęblina - Ci ostatni to nasi rywale z meczu finałowego warszawskiego Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska. Następnego dnia przyjechały kolejne zespoły, więc w sumie było ich 16, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: szkół podstawowych i gimnazjów.

W piątek, o godzinie 9:30 w auli ZSRCKUw Kościelcu odbyło się otwarcie turnieju oraz losowanie grup - na wzór losowań Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Świata. Rozlosowane do czterech grup zespoły reprezentowały kraje biorące udział w turnieju UEFA EURO 2012, które lada moment rozpoczną sie w Warszawie.

Po losowaniu i wystąpieniu dostojnych gości zaczęlismy rozgrywki: na Orliku w Kościelcu grały szkóły podstawowe, a na naszym boisku przy ul. Dąbrowskiego - gimnazjaliści. Pierwszego dnia odbyły sie mecze grupowe, w sobotę - półfinały oraz mecze o V i VII miejsca. I wreszcze w niedzielę mecze o brązowe i złote medale. Emocji było co nie miara, walka sportowa toczyła sie duchem fair-play, choć nie brakło kontuzji, a w meczy finałowym gimnazjalistów nawet żółtych i czerwonych kartek.

Ostatecznie wyniki wyglądają następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE

1 - Kalinówka (Dania)

2 - Winnica I (Holandia)

3 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole (Czechy)

4 - Winnica II (Grecja)

5 - Zespół Szkół nr 1 w Kole (Rosja)

6 - MKS Olimpia Koło (Niemcy)

7 - Zespół Szkół w Kościelcu (Polska)

GIMNAZJA

1 - Powiat Krotoszyn (Włochy)

2 - Zespół Szkół nr 1 w Kole (Irlandia)

3 - Ładyżyn (Francja)

4 - Gimnazjum nr 1 w Kole (Szwecja)

5 - Gimnazjum w Dąbiu (Ukraina)

6 - Zryw Dąbie (Hiszpania)

7 - Zespół Szkół w Kościelcu (Portugalia)

8 - Gimnazjum w Grabowie (Chorwacja)

9 - Gimnazjum nr 2 w Dęblinie (Anglia)

Organizatorami Turnieju były nasza szkoła - Zespół Szkół nr 1 w Kole oraz ZSRCKU w Kościelcu. Współorganizatorzy to Burmistrz Miasta Koła, Starosta Kolski oraz Polskie Towarzystwo Melioracyjne o. w Koninie. Imprezę wsparli liczni sponsorzy, za co serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziekowania należą sie rodzicom naszych uczniów, którzy przez te kilka dni dbali o naszych gości z Ukrainy i Polski, przygotowując dla nich posiłki, przewożąc sprzęt, pomagając w organizacji.

Oddzielne słowa podziekowania dla korfballistów z klubu "Maratończyk", którzy znakomicie wywiązali sie z roli protokolanów i sędziów technicznych.

Słowa uznania i podziekowania kierujemy także w stronę Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej PCK, za trzydniową pomoc i zabezpieczenie medyczne.

Program TV Kablowej Koło

Program TV Koło