Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”

- Marcus Tullius Cicero

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 jest pracownią ogólnoprzedmiotową wspomagającą proces nauczania i wychowania, edukację czytelniczą oraz informacyjną uczniów. Służy nauczycielom w codziennej pracy, wspiera ich doskonalenie zawodowe i pracę twórczą.Jest dla uczniów azylem spędzania wolnego czasu, a także  miejscem własnego rozwoju kulturalnego. Biblioteka prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, organizuje konkursy, wystawy tematyczne, apele, włączaja się w imprezy i uroczystości szkolne.

Zbiory naszyej biblioteki obejmują literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, literaturę popularnonaukową i pedagogiczną, czasopisma fachowe oraz księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, albumy, atlasy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe. W naszych zbiorach znajdują się również kasety video, płyty CD i DVD.

Od roku 2007 przy bibliotece szkoły podstawowej działa pracownia multimedialna wyposażona w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z pakietu Microsoft Office, Nero oraz multimedialnych wydawnictw PWN. Pracownia jest czynna codziennie w godzinach pracy biblioteki.

●●●

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ