• Do wakacji: WAKACJE!!!

Imieniny: Bernarda, Sabiny
Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”

- Marcus Tullius Cicero

Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 są pracowniami ogólnoprzedmiotowymi wspomagającymi proces nauczania i wychowania, edukację czytelniczą oraz informacyjną uczniów. Służą nauczycielom w codziennej pracy, wspierają ich doskonalenie zawodowe i pracę twórczą.Są dla uczniów azylem spędzania wolnego czasu, a także  miejscem własnego rozwoju kulturalnego. Biblioteki prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe, organizują konkursy, wystawy tematyczne, apele, włączają się w imprezy i uroczystości szkolne.

Zbiory naszych bibliotek obejmują literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, literaturę popularnonaukową i pedagogiczną, czasopisma fachowe oraz księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, albumy, atlasy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe. W naszych zbiorach znajdują się również kasety video, płyty CD i DVD.

Od roku 2007 przy bibliotece szkoły podstawowej działa pracownia multimedialna wyposażona w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z pakietu Microsoft Office, Nero oraz multimedialnych wydawnictw PWN. Pracownia jest czynna codziennie w godzinach pracy biblioteki. Z podobnej pracowni korzystać mogą uczniowie gimnazjum - na terenie swojej szkoły.

●●●

GODZINY PRACY BIBLIOTEK SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM