Warsztaty kreatywnego pisania z Joanną Chmielewską

Uczniowie naszej szkoły biorą częsty udział w konkursach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Tym razem nasi uczniowie, zachęceni przez szkolną bibliotekarkę p. Beatę Oborską, uczestniczyli w warsztatach kreatywnego pisanie prowadzonych przez znaną pisarkę Joannę M. Chmielewską.

Jak podaje strona internetowa kolskiej książnicy:

"Gościliśmy Joannę Marię Chmielewską (...), autorkę książek dla dzieci i dorosłych. Jej powieść  „Neska i srebrny talizman”  otrzymała nominację w  konkursie IBBY Książka Roku 2011, a „Niebieska niedźwiedzica”  została najlepszą książką dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i kropka”. Autorka tym razem wcieliła się rolę prowadzącej warsztaty twórczego pisania  skierowane   do gimnazjalistów, którzy pragną rozwijać tę umiejętność. Podczas dwóch, półtoragodzinnych spotkań pisarka zachęcała  do podejmowania samodzielnej twórczości. Zajęcia, które odbywały się w Czytelni,  były niezwykle udaną próbą  kształtowania wrażliwości, wyobraźni, umiejętności stosowania form literackich i świadomości językowej. Podczas zajęć  analizowano teksty literackie, a uczestnicy mogli przedstawiać własne próby pisarskie.

W warsztatach  uczestniczyła, za co gorąco dziękujemy,  młodzież  z  Zespołu Szkół nr 1 w Kole, pod opieką Pani Beaty Oborskiej, oraz Zespołu Szkół nr 2 w Kole, pod opieką Pani Anny Walczak."